Sokan nem tudják, mit is jelent pontosan az, amikor a böngésző fejlécében megjelenik a „Nem biztonságos” vagy – az esetek döntő többségében – a „Biztonságos kapcsolat” jelző és a kis zöld lakat embléma. Cikkünkben most ezt mutatjuk be és azt, hogy miért nagyon fontos, hogy egy weboldal rendelkezzen SSL hitelesítéssel.
Mi az az SSL?
Az SSL-tanúsítványok biztonságosabbá teszik webhelyét azáltal, hogy:
- A böngésző által megbízható hitelesítő kibocsájtón keresztül tanúsítja, hogy a kapcsolat biztonságos.
- Az Ön webhelye és látogatói között küldött adatok titkosításáért is felel.
Ez segít a bizalom megteremtésében azáltal, hogy a felhasználók látják, hogy megbízható és biztonságos weboldalon böngésznek, vagy épp vásárolnak vagy regisztrálnak. Megbizonyosodnak afelől, hogy a forrás hiteles, az Ön cége / vállalkozása valós és az adataik is biztonságban vannak.
Miért nagyon fontos?
Az SSL és a HTTPS kulcsfontosságúak bizonyos típusú virtuális fenyegetések, az úgynevezett „közepes támadások” megelőzésében. Ezek olyan helyzetek, amikor egy hacker csatlakozik az Ön wifi-hálózatához (például egy nyilvános kávézóban), és elfogja a webhelye és az eszköze között továbbított titkosítatlan adatokat. Kifinomultabb támadások esetén akár az Ön webhelyének is kiadhatják magukat, miközben a gyanútlan ügyfelek új hitelkártya-megbízásokat adnak be.
Ezeknek az adatoknak egy része, például a jelszavak és a hitelkártyaadatok nagyon érzékenyek, és soha nem továbbíthatók nem biztonságos kapcsolatokon. A kapcsolat titkosítása után még ha a hacker elfogná is az adatokat, képtelen lenne megfejteni és megérteni azokat.
A webáruházakban nem is engedélyezik már a bankok nagyrésze az SSL nélküli bankkártyás fizetés lehetőségét.
Mindezek mellett SEO (keresőoptimalizálás) szempontjából sem jó pont az, ha a weboldal a „Nem biztonságos” jelzőt kapja. A Google, Yahoo és más népszerű keresőmotorok sokkal lejjeb helyezik a találati listákban azokat az oldalakat, amelyek nem rendelkeznek SSL hitelesítéssel.
Ezzel együtt a közösségi oldalak (pl.: Facebook, Instagram, TikTok) is kevésbé jelenítenek meg a hirfolyamban olyan oldalakat, amelyek nem biztonságosak. Ezeket a tartalmakat szeretik háttérbe szorítani, vagy egyáltalán nem megjeleníteni.
Honnan tudom, hogy biztonságos a weboldalam? Hol tudok SSL-t igényelni?
A böngészők nagyrésze az URL melleti sávban jelzi, viszonylag jól látható módon, hogy biztonságos vagy nem biztonságos-e egy weboldal. A legegyszerűbb módszer, ha megvizsgáljuk a linket. A https:// kezdetű linkek SSL porton keresztül kommunikálnak a szerverrel. Ezek biztonságosak. A http:// kezdetű oldalak pedig nem.
SSL hitelesítés előfizetést igényelhet egyszerűen, gyorsan és akár egy napon belül cégünknél, ide kattintva! Munkatársaink már egy napon belül beállítják az érintett – már meglévő, vagy új – domain nevekre különdíj nélkül, amennyiben nálunk igényel SSL szolgáltatást.